ALTIN KAYISI SATRANÇ ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslar arası Altın Kayısı Satranç Şampiyonası, ödül töreniyle sona erdi.

ALTIN KAYISI SATRANÇ ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI
21 Haziran 2014 - 13:43 - Güncelleme: 24 Haziran 2014 - 23:24

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonanın ödül törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Türkiye Satranç Federasyonu As Başkanı Aşkın Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Gençlik Spor İl Müdürü M. Sadi Fındıklı, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanı İhsan Gencay ile vatandaşlar ve sporcular katıldı. Şampiyona sonunda dereceye girenlere toplamda 42 bin 500 liralık ödülün dağıtıldığı törende emeği geçenlere teşekkür plaketi de sunuldu. Törende, A kategorisinde dereceye girenlere ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır; B kategorisinin ödüllerini Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç; C kategorisinin ödüllerini Türkiye Satranç Federasyonu As Başkanı Aşkın Keleş; D kategorisinin ödüllerini de Gençlik Spor İl Müdürü M. Sadi Fındıklı takdim etti. Ayrıca, görme engelli sporculara verilen teşvik ödüllerini ise Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy verdi. A ve B kategorileri ile teşvik ödüllerinde belirlenen oranlarda para hediyesi sunulurken; C ve D kategorilerinde dereceye girenlere de laptop, tablet gibi çeşitli ödüller verildi. Sporculara ayrıca, kayısı paketleri ile kupa ve madalyalarının yanı sıra belediye hediye paketi de takdim edildi.

 

Diğer yandan, 20'si yabancı 364 sporcunun katılımıyla düzenlenen 2. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Şampiyonası çerçevesinde Battalgazi gezisi düzenlendi.Rehber eşliğinde, Battalgazi ilçesinde bulunan; Namazgah, Kanlı Kümbet, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Ulu Camii ve Aslantepe Höyüğü’nü gezen yüzü aşkın sporcu, ilimizin tarih değerlerine hayran kaldıklarını ifade etti.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum