AŞURE, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Kadın Kültür ve Spor Merkezi tarafından 1500 kişilik “Aşure Günü Buluşması” programı düzenlendi.

AŞURE, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ
21 Kasım 2014 - 08:59

Zaviye Mahallesi’nde bulunan Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcıları Ertan Mumcu, Zeki Sarılar, Doğanyol Belediye Başkanı Recep Gülbey, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Hasan Meşeli, MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Balin, muhtarlar, AK Parti yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ile şube müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, aşurenin önemine vurgu yaparak, “Kültürümüzde aşure önemli bir yer tutuyor. Birliğimiz-beraberliğimiz için çok önemli bir gelenek ve bu geleneği sürdürmemiz gerekiyor” dedi.

 

Başkan Çakır, Aşure Günü’nün Muharrem’in 10. Günü olmasına rağmen programların yoğunluğundan dolayı sonraki günlerde de etkinliklerin sürdürüldüğünü belirterek, “Aşure Günü programları yoğun olarak gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi olarak gerek Kültür A.Ş gerek Esenlik şirketi vasıtasıyla; yine Kültür ve Sosyal İşler Dairemiz’ce birçok aşure programı düzenledik. Aynı zamanda bu programları düzenlemek isteyen birçok STK’ya destek sağladık. Aşureler bizim için birlik-beraberlik, paylaşma ve yardımlaşmamızı sağlayan çok önemli bir geleneğimiz” diye konuştu.

 

Daha sonra AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer’in yaptığı duanın ardından aşure dağıtımı yapıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum