Hakan CANPOLAT

Hakan CANPOLAT

Spor

Adım Adım…

12 Mart 2020 - 14:20

     Yazıyı kaleme almadan önce inanın çok düşündüm başlık ne yazsam diye. Dünkü Trabzonspor karşılaşmasını izledikten sonra ve sahada Malataspor’un oynadığı futbolu gördükten sonra aklıma ilk gelen şey adım adım bir alt lige oldu.

     Lakin eskilerin güzel bir sözü vardır ya. Çıkmayan candan ümit kesilmez diye. Her ne kadar kötü futbol oynansa ve maç kaybedilse de matematiksel olarak ligde kalma umutları devam ediyor Yeni Malatyaspor’un.
Peki, kalan haftalarda ne olacak. Bu takım bu psikolojik baskı ve umut vermeyen futbol ile maç kazanıp puan alabilecek mi inanın o konuda pek emin değilim. Bunu söylerken elbette ki oynanmış ve oynanan maçlar üzerinden ve takımın içinde bulunduğu mevcut durumu göz önünde bulundurarak söylüyorum. Hikmet hocanın elinde sihirli değnek var mı ve biranda her şey tersine döner mi onu da kalan maçlarda hep birlikte göreceğiz.

     Takım şuan bir kaos yaşıyor. Bu kaostan elbette ki takımın en başındaki kişi olan Başkan Adil Gevrek’te bu kaostan nasibine düşeni alıyor. Ancak Konyaspor maçı sonrası ailesinin yanında uğradığı sözlü taciz ve hakareti hiçbir şekilde tasvip etmemiz mümkün değildir. Şu gerçeği asla göz ardı etmememiz gerekiyor. Bu takımı alt liglerden alıp süper lige çıkaran da yine Adil Gevrek ve ekibidir.

     Taraftar haklı olarak tepkisini bir şekilde dile getiriyor. Getirmeli de. Ancak bu tepki gerek yasaların gerekse ahlaki sınırlar çerçevesinde olmalıdır.

      Sonuç olarak yıllar sonra ve büyük uğraşlar ve emek verilerek gelinen süper lig serüveninin bitmesi Yeni Malatyaspor için tekrardan zaman kaybı olacak. Adı futbolla anılan futbol sevdalısı insanların yaşadığı bir şehrin takımının yeri her zaman süper lig olmalıdır. Çünkü Malatya ve Yeni Malatyaspor taraftarı bunu fazlası ile hak ediyor. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum