İsmail DEMİRCİ

İsmail DEMİRCİ


Bahçeli İçin Söylediklerinizi Akşener İçin Söyleyebilir miydiniz?

19 Mart 2021 - 15:55

Bir garip kısır tartışma almış başını gidiyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli istedi diye HDP’ye kapatma davası açılmışmış. Bunu Bahçeli değil de, İP Genel Başkanı Meral Akşener söyleseydi, aynı ifadeleri onun için de kullanacak mıydınız?

          Herkes eline arap sabunu almış, HDP’yi temize çıkarmak için kuyudan su çekme yarışına başlamış. Hiç kendinizi yormayın, HDP’deki pislik ve kanı hiçbirşey temizleyemez. Temizlik, yüzeyde olan kirler için yapılır, ruhuna işlenmiş kir, ne çıkar ne de temizlenir. HDP’ye sakın ha bir siyasi parti olarak bakmayın. HDP’ye siyasi parti olarak bakarsanız, işte orada sizi yanıltan pencereden bakarsınız ve hatanın en büyüğünü yaparsınız. Evet, HDP siyasi partidir ama..Aması ise; terör örgütü PKK’nın sözcülüğü başta olmak üzere terör örgütü ile göbek bağı olan bir siyasi partidir. HDP’yi temize çıkarmak isteyenlere sözüm, HDP’yi temize çıkarmak için verdiğiniz mücadelenin yüzde birini HDP’nin terör örgütü ile arasına mesafe koyması için vermeniz bile bu ülkeye hizmettir. Şimdi burada HDP’nin neler yaptığını sıralamama gerek yoktur. Sadece şunu söyleyebilirim. HDP dediğinizde ilk aklınıza ne geliyor? Bu sorunun yanıtı bile huzursuzluk veriyor. HDP denildiğinde aklınıza hizmet geliyorsa, vatan, millet, bayrak, ezan sevgisi geliyorsa HDP’yi temize çıkartın. Yok, HDP denildiğinde, terör örgütü, kan, gözyaşı, ihanet ve benzeri olumsuzluklar geliyorsa, bırakın kendi pisliğinde boğulsun. Temiz olanın, doğru olanın peşinde gidin. Şimdi HDP’ye kapatılma davası açılınca, kısır bir çekişme, HDP’yi temize çıkarma  mücadelesi başladı. Bir kere herkes alkılını başına alsın. Neyin, kimin savunuculuğunu yaptığınıza iyi bakın. Bu memleketin ekmeğini yiyeceksiniz, bu memlekette yaşayacaksınız. Sonra bu memlekete ihanet edeceksiniz, bu memleketin huzurunu bozacaksınız. Yok öyle bir dünya. Herkes yaşadığı memleketi ve yaşadığı memleketin kıymetini bilecek. HDP, terör örgütü ile arasına mesafeyi koyacak. PKK, bir terör örgütüdür diyebilmelidir. Kandilin talimatlarını yerine getiren değil, milletin taleplerini yerine getiren parti olmalıdır. Olabilirse…

          Şimdi HDP’ye neden kapatma davası açıldı diye tepki gösterenlere birkaç sözüm olacak. Diğer partilere değil de, HDP ne yaptı da kapatma davası açıldı diye kendinize bir sorsanıza. HDP, bu memleketin huzurunu kaçırmaya yönelik ne yapmadı ki dava açılmasın? Ben de bu soruyu soruyorum. Şimdi de vay efendim MHP Lideri Devlet Bahçeli istedi de HDP’ye kapatma davası açıldı. Doğruyu söyledi ve ilgili kurumlar da o dağruyu gördüyse, söyleyen mi suçlu? Geç kalındı bile. Bu sözü İP Genel Başkanı Meral Akşener söyleseydi, Bahçeli için söylediklerinizi Akşener için de söyleyecek miydiniz? Gizli ortak HDP için Akşener böyle bir şey söyler miydi? Bilinmez ama biz söylediğini farz edelim.

            Burada dikkat çekmek istediğim bir konu var. HDP kapanır, başka bir parti açılır. Çözüm, hukuk temeli üzerinde inşa edilecek yasal bir düzenlemeden geçer. Terör örgütlerinin sözcülüğüne soyunan, terör örgütleri ile bağlantısı olan, arasına mesafe koymayan partilere devlet yardımı başta olmak üzere faaliyetlerine izin verilmemelidir. Ceza alan yöneticilerin de siyaset yapmaları yasaklanmalıdır.

          Son olarak HDP’nin kapatılması davasına tepki gösteren başta bazı muhalefet partilerin genel başkanları, Eski Cumhurbaşkanlarından Abdullah Gül, Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan olmak üzere herkese şunu söylemekten yarar görüyorum. Neden MHP’ye değil de, HDP’ye bu dava açıldı? HDP’ye sahip çıkmak ne demek biliyor musunuz? Terör örgütü PKK ile arasına mesafe koyamayan HDP gibi partilerin sayısını artırmaya destek çıkmaktır. Türkiye Cumhuriyeti, yargı kurumlarını zorlamak yerine, HDP’yi terör örgütünden arındırın, arındırabiliyorsanız.

              Kapatılma davası ile yargılanmış AK Parti’yi, HDP’yi kapattırmak için talimatla suçlamayın. HDP’ye açılan kapatma davası ile AK Parti’ye açılan kapatma davasını da karşılaştırmayın. İyi düşün ahali, sonra siz de kirlenmeyesiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum