İsmail DEMİRCİ

İsmail DEMİRCİ


Malatya Başarılı Bir Cerrah Daha Yetiştiriyor

08 Haziran 2021 - 22:30

            Bazen söze nereden başlayacağınızı bilemezsiniz ya, bu yazıda da öyle oldu. Kendi adıma, Malatya adına ve ülkem adına mutlu bir gün yaşadığımı belirterek başlamak daha güzel olur diye düşünüyorum. Çünkü, Malatya çok kısa zamanda önemli bir cerrah daha yetiştirmenin haklı gururunu yaşayacak. Kim bu cerrah derseniz birçoğunuzun aklındaki isim olan Yrd. Doç. Dr. Ramazan Paşahan.

             Evet. Yanlış duymadınız. Malatya, gelecekte adını sık duyacağımız Yrd. Doç. Dr. Ramazan Paşahan gibi bir cerrahı Türkiye’ye kazandırıyor. Farklı farklı kişilerden farklı farklı hikayelerini duydum. Hikayesinin yanında başarıları daha çok dikkatimi çekti. Neden mi? Bana Malatya’nın yakın tarihte yetiştirdiği Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve Prof. Dr. Ramazan Özdemir gibi cerrahları hatırlattı. Hepimiz, Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve Prof. Dr. Ramazan Özdemir’in ismini duyunca gururlanıp, heyecanlanmaz mıyız. Artık, bu isimlere yeni bir isim daha katıldı. Evet, yolun başında ama çok kısa bir zamanda adını sıkça duyup, hem gururlanıp, hem de heyecanlanacağız. O bir Malatyalı cerrah diyeceğiz. Başarılarını hep birlikte alkışlayacağız.

Bugün Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve Prof. Dr. Ramazan Özdemir, gençler için ne güzel örnek kişiler. Daha da güzel olanı bu kişileri örnek alarak, başarı yolunda emin adımlarla giden gençlerimizdir. Yrd. Doç. Dr. Ramazan Paşahan da bu gençlerimizden bir tanesidir. Az önce Yrd. Doç. Dr. Ramazan Paşahan’ın farklı farklı kişilerden hikayesini dinlediğimden bahsettim. Burada o dinlediğim hikayeleri bu yazım da değil ama, ülke çapında bir cerrah olduğunda yazmayı isterim. Benim dikkatimi çeken, halk arasında o kadar yaygın sevgiye kavuşmuş ki; dip dalga boyutuna ulaşmış düzeyde.

Turgut Özal Tıp Merkezi’nin kapısından içeri giren hemen hemen herkes Yrd. Doç. Dr. Ramazan Paşahan ismini konuşan kişilere şahit olmuştur. Turgut Özal Tıp Merkezi polikliniklerini gezerken üzerinde hangi bölümün yazısının olduğuna bakmadan gördüğünüz en kalabalık yer, Yrd. Doç. Dr. Ramazan Paşahan’ın hastaları ile görüştüğü odadır. Herkes, onun ne kadar işinin ehli bir cerrah olduğundan bahseder. Mesaiden önce gelir, hastaların derdini dinler, sonrası malum. Ameliyat üstüne ameliyata girer.

Gençliğin enerjisini mesleğine ve başarı yoluna adamış artık Malatya’da yeni bir cerrah var. Bazen bu değerler keşfedilmeyi bekler ama, halk çoktan keşfetmiş. Halkın konuştuğunu, bilin ki herkes bugün ya da yarın konuşacaktır. Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve Prof. Dr. Ramazan Özdemir’i başarıları ile konuşan bu halk Yrd. Doç. Dr. Ramazan Paşahan’ı da başarıları ile konuşacaktır.

             Ben Malatyalı olup da, başarıları ile konuşulan değerlere büyük önem veririm. Bugün de halkın gördüğü değeri, burada paylaşmanın bir görev olduğunu düşündüğüm için paylaşmak istedim. Kendisini tanımam. İlk kez babamın ameliyatı sonrası kendisi ile karşılaştım ve babamın durumu ile ilgili bilgiler verdi. O esnada ise, kendinden emin bir cerrah vardı karşımda. Aslında o bilgileri verirken bile duruşundan ve bakışından çok şey anlatıyordu. Bir omzunda güven, bir omzunda başarı vardı. Bu değer Malatya’mıza hayırlı olsun.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum